fbpx

Konopiska

Mikołaj do Konopisk w tym roku przyjechał z Częstochowy

fot. Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach

Organizowana od czternastu lat impreza charytatywna „Mikołaj z ulicy Krakowskiej”, w tym roku wyszła poza samą Częstochowę. Inicjatorzy tego wydarzenia ze swoim przedsięwzięciem zawitali do okolicznych gmin. 4 grudnia gościli w Konopiskach.

„Mikołaj z ulicy Krakowskiej” to pomysł Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam” oraz członków Partnerstwa na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie”. Co roku we współpracy z lokalnym biznesem, organizacjami pozarządowymi, darczyńcami, wolontariuszami i społecznikami przygotowują sześćset paczek dla dzieci. Głównie tych z rodzin wykluczonych bądź zagrożonych wykluczeniem społecznym w Częstochowie i okolicach oraz dzieci z różnymi niepełnosprawnościami, jak również z pieczy zastępczej.

W tym sezonie częstochowski Mikołaj pojawił się także w Konopiskach, gdzie rozdawał prezenty podopiecznym Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Ich Rodzin i Przyjaciół „Prometeus”.

– We wręczaniu upominków Mikołaja wspomagał wójt Jerzy Żurek oraz jego zastępca Iwona Lisek. Obecna była również Elżbieta Ferenc, prezes Fundacji „Adullam” oraz Jadwiga Majdzik, gminna radna – relacjonuje Olga Muc z Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter