fbpx

Wręczyca Wielka

Mknął przez Wręczycę Wielką z promilem w organizmie. Drugi w Krzepicach miał ich prawie dwa i pół

fot. Pixabay

– Nie reagujesz, więc akceptujesz – przekonują policjanci z terenu powiatu kłobuckiego. W miniony piątek, dzięki przytomnej reakcji świadków, mundurowym udało się wyeliminować z dalszej jazdy dwóch nietrzeźwych kierowców. Obaj nie mieli uprawnień, za to każdy był pijany w sztok.

Pierwszy z kierowców poruszał się po gminie Krzepice. Tamtejsi funkcjonariusze błyskawicznie zareagowali kiedy telefonujący świadek przekazał informację, iż za kółkiem volkswagena może poruszać się osoba będąca pod wpływem alkoholu. Gdy zatrzymali opisany w zgłoszeniu pojazd okazało się, że 57-latek zgromadził w organizmie prawie dwa i pół promila alkoholu. Pojazdem kierował pomimo braku prawa jazdy.

Odpowiednim dokumentem uprawniającym do prowadzenia pojazdów mechanicznych nie mógł się również poszczycić 40-letni mężczyzna, którego kłobucka drogówka zatrzymała we Wręczycy Wielkiej. W tym przypadku również pomógł czujny świadek zdarzenia. Swoimi wątpliwościami co do trzeźwości prowadzącego osobowego volkswagena podzielił się ze stróżami prawa. Ci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy, a w zasadzie jego braku. Alkomat pokazał jeden promil alkoholu w organizmie. Przy okazji wyszło, że samochód nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia.

– To kolejne przypadki łamania prawa przez kierowców. Pijani za kierownicą są skłonni do brawury, lekceważą przepisy drogowe i nie mają pełnej kontroli nad pojazdem. Nie lekceważmy sygnałów wskazujących, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i reagujmy. Świadkom dziękujemy za podjęte działanie – podkreślają mundurowi.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter