fbpx

Blachownia

Mocno wspierają rozwój fizyczny dzieci i młodzieży

fot. Pixabay

Urząd gminy rozstrzygnął ogłoszony pod koniec ubiegłego roku konkurs dla lokalnych klubów sportowych i stowarzyszeń, które popularyzują i umacniają kulturę fizyczną wśród dzieci i młodzieży.

W tym roku do podziału była rekordowo wysoka kwota, bo aż 185 tys. zł. Jeszcze przed dwoma laty organizacje te musiały się zadowolić 139 tys. zł. Jak podkreślała w rozmowie z naszą redakcją burmistrz Sylwia Szymańska, zwiększenie poziomu dofinansowania jest spełnieniem deklaracji o wzmocnieniu finansowych podstaw rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży, elementem promocji i propagowania zdrowego stylu życia, jak również formą realizacji postulatów zgłaszanych przez gminne środowiska sportowe.

Pieniądze trafiły do siedmiu podmiotów. Najwięcej przeznaczono na piłkę nożną. 81 tys. zł trafi do dwóch klubów. UKS Orlik otrzyma 48 tys. zł, a KS Pogoń – 33 tys. zł. Trenujący siatkówkę UKS Gimnazjum dostanie dofinansowanie w wysokości 50,05 tys. zł. Badmintoniści z MKS Dwójka wsparci zostali 16 tys. zł, a koszykarze z „Mustafa” – 19 tys. zł.

Nie zapomniano także o żeglarstwie i taekwondo. Na konto preferującego sporty wodne MKS 39-er przelane będzie 11,5 tys. zł, natomiast dla sympatyków sztuk wali z KS Orient – 7 tys. zł.

Rozwój kultury fizycznej gmina wesprze jeszcze ponadto poprzez organizację rozwojowych zajęć dodatkowych. Z sukcesem wystarano się bowiem o ministerialną dotację, która pozwoli najmłodszym szkolnym rocznikom powszechnie uczęszczać na naukę pływania. Dedykowana jest ona uczniom do klas trzecich. Ponadto ponad setka dzieciaków będzie mogła brać udział w zajęciach sportowych, które będą zawierać elementy gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. Na te dwa cele zarezerwowano łącznie ponad 85 tys. zł.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter