fbpx

Popów

Motorowerem z promilami i na dożywotnim zakazie

fot. Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

44-letni kierowca motoroweru przejechał przez oś jezdni i zderzył się z jadącym z naprzeciwka oplem. Prawdopodobnie do zdarzenia przyczyniło się samopoczucie motorowerzysty, który w momencie zdarzenia znajdował się w stanie upojenia alkoholowego. Mężczyzna posiada również dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W połowie maja, w godzinach popołudniowych, oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kolizji, do jakiej w miejscowości Brzózki w gminie Popów doszło z udziałem motorowerzysty.

– Na miejsce skierowani zostali mundurowi z drogówki, którzy ustalili, że 44-letni motorowerzysta na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, po czym przejechał przez oś jezdni i uderzył w jadącego z przeciwka opla, którym kierował 40-letni bytomianin – informuje biuro prasowe kłobuckiej komendy policji.

W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Kierujący oplem był trzeźwy czego niestety nie można powiedzieć o drugim uczestniku kolizji. Jak się okazało, kierujący jednośladem 44-latek w momencie zdarzenia miał w organizmie ponad dwa i pół promila alkoholu.

– Co więcej nieodpowiedzialny mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – dodają policjanci.

Sprawą zajmują się kłobuccy śledczy. W najbliższym czasie mężczyzna usłyszy dwa zarzuty karne dotyczące kierowania motorowerem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kilka lat więzienia.

– Po raz kolejny apelujemy do kierujących o rozwagę oraz przestrzegamy przed prowadzeniem samochodu pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu drogowego – jak mantrę przy tego typu zdarzeniach powtarzają stróże prawa.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter