fbpx

W POWIATACH

Możesz pomóc i dorzucić się na respiratory oraz sprzęt ochrony. Potrzeba 200 tys. złotych

fot. Pixabay

Na portalu zrzutka.pl ruszyła społeczna zbiórka, której celem jest zebranie środków na zakup sprzętu medycznego mającego pomóc częstochowskiej służbie zdrowia w zwalczaniu koronawirusa.

Skupieni wokół grupy Pomoc Coronavirus Częstochowa inicjatorzy liczą, że uda się zebrać 200 tys. zł. Jak do tej pory ponad stu pięćdziesięciu darczyńców wpłaciło 10 proc. potrzebnej kwoty. Na jakie cele spożytkowane zostaną pieniądze?

– Prosimy o finansowe wsparcie, które w całości zostanie przeznaczone na doposażenie lokalnych szpitali, przychodni oraz stacji pogotowia ratunkowego. Wszystkie osoby znajdujące się na pierwszej linii frontu walki z chorobą wymagają realnego wsparcia – apelują.

Przede wszystkim chodzi o zakup dwóch respiratorów na oddział zakaźny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie z niezbędnym aparaturze osprzętem. Koszt jednego zestawu to ponad 50 tys. zł. Sprzęt jest już zamówiony, a właściwie zarezerwowany i jego odebranie zależy teraz tylko i wyłącznie od środków finansowych. Liczy się czas, tym bardziej, że szpital potwierdził pierwsze dwa przypadki zakażenia patogenem, sześciolatki z Zawiercia oraz sześćdziesięcioletniego mężczyzny z Blachowni.

Za pozostałą sumę nabyte mają być niezbędne środki ochrony osobistej, jak maseczki jednorazowe, rękawiczki, gogle i okulary ochronne, odzież ochronna czy fartuchy, a także środki dezynfekujące.

– Dobiegające zewsząd sygnały o niedoborach środków ochrony indywidualnej, maseczek, rękawiczek, fartuchów i kombinezonów rodzą nasz niepokój. Przede wszystkim uniemożliwiają lekarzom udzielanie niezbędnej pomocy osobom szczególnie narażonym na zachorowanie. Dołożymy wszelkich starań, by potrzebne wsparcie sukcesywnie docierało do placówek, które zadeklarowały istnienie braków – zapewniają organizatorzy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter