fbpx

Blachownia

Możesz zdecydować na co pójdą pieniądze

fot. Pixabay

Ruszył nabór wniosków mieszkańców do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Do podziału jest 350 tys. zł. Swoje propozycje można składać do końca czerwca, natomiast głosowanie nad przedstawionymi propozycjami odbędzie się we wrześniu.

Podobnie jak w latach ubiegłych, także i teraz mieszkańcy będą mogli najpierw zaproponować, a w następnej kolejności wybrać w każdym z sołectw i trzech obszarach miasta projekty do realizacji. Wnioski będzie można składać do 29 czerwca.

– Po tym dajemy sobie miesiąc czasu na zweryfikowanie zgłoszonych zadań – mówi Sylwia Szymańska, burmistrz Blachowni. – Następnie odbędą się ich prezentacje. Na głosowanie przewidujemy tydzień czasu od 12 do 19 września. Wyniki wraz z informacją, o tym które z propozycji decyzją mieszkańców zostaną włączone do przyszłorocznego budżetu, podamy 28 września – dodaje.

Do połowy przyszłego miesiąca potrwać ma akcja informacyjna w tym zakresie. Jak przekonują urzędnicy ma ona na celu przybliżenie mieszkańcom idei samego budżetu obywatelskiego, zainspirowanie dyskusji na temat przygotowywanych zadań, a także zachęcenie do wzięcia udziału w głosowaniu.

Kto może zgłosić swoje propozycje? W zasadzie każdy pełnoletni mieszkaniec gminy, który pod swoim pomysłem uzyska poparcie przynajmniej piętnastu zameldowanych na jej terytorium osób. Można zgłosić dowolną ilość projektów, przy czym należy pamiętać o tym, iż każdy z nich będzie wymagał osobnego formularza.

Wszelkie dokumenty można znaleźć na stronie magistratu. W siedzibie urzędu miasta uruchomiony został także punkt konsultacyjny, w którym każda zainteresowana osoba może uzyskać wyczerpujące informacje na temat budżetu obywatelskiego.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter