fbpx

Mstów

Można jeszcze kupić polski węgiel. Gmina ma nadwyżkę

fot. Pixabay

Jak informuje urząd gminy nadal istnieje możliwość zakupu węgla przez mieszkańców po preferencyjnej cenie wynoszącej 2 tys. zł za tonę. Surowiec pochodzi z zasobów Polskiej Grupy Górniczej i Kopalni „Staszic-Wujek”.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, o preferencyjny zakup czarnego złota mogą ubiegać się osoby, które otrzymały dodatek węglowy lub te, które spełniają przesłanki do jego otrzymania. Maksymalnie można zakupić trzy tony opału na gospodarstwo.

– Węgiel będzie dostępny do wyczerpania zapasów, natomiast odpowiedni wniosek o zakup należy złożyć najpóźniej do 15 kwietnia – przekazują mstowscy urzędnicy. – Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z urzędem gminy w celu złożenia odpowiedniego wniosku lub wyrażenia chęci realizacji wniosku już złożonego w listopadzie ubiegłego roku – dodają.

Dokumenty można składać osobiście w biurze podawczym urzędu, drogą pocztową lub poprzez platformę ePUAP. Wszelkie dodatkowe informacje zainteresowani uzyskają dzwoniąc pod numer telefonu 34 328 40 05 wew. 39 lub 48.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter