fbpx

W POWIATACH

Można powalczyć o wojewódzkie dotacje na sport

fot. Pixabay

800 tys. zł ma do rozdysponowania samorząd województwa śląskiego na wspieranie działalności klubów sportowych.

– Sejmik i zarząd województwa wychodząc naprzeciw potrzebom klubów sportowych z regionu, ogłosił otwarty konkurs ofert na zadania publiczne, w ramach wspierania przedsięwzięć z zakresu upowszechniania kultury fizycznej dzieci i młodzieży. Dofinansowanie będzie można przeznaczyć między innymi na zakup sprzętu sportowego, opłatę trenerów oraz organizację obozów sportowych – informuje biuro prasowe urzędu marszałkowskiego.

Jak podkreślał na konferencji prasowej marszałek Jakub Chełstowski, są to środki na wsparcie funkcjonowania klubów sportowych z regionu, które ze względu na epidemię koronawirusa nie mogły funkcjonować w normalny sposób. 

– Aktywność fizyczna i zdrowy styl życia, szczególnie w przypadku najmłodszych mieszkańców, są niezwykle istotne, dlatego chcemy pomóc klubom w przetrwaniu tych trudnych chwil – tłumaczył.

Wnioskowane zadania będzie można realizować od dnia podpisania umowy do końca grudnia. W konkursie mogą wziąć udział kluby sportowe zarejestrowane od co najmniej dwóch lat, realizujące zadania statutowe w zakresie kultury fizycznej.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter