fbpx

Ekologia w powiecie

Można pozyskać środki na projekt i stworzenie ekologicznej pracowni

fot. Urząd Gminy Mstów

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłosił kolejną edycję konkursu „Zielona Pracownia_Projekt’2023”. W marcu natomiast uruchomiony będzie nabór na dotacje wspierające samo powstanie ekologicznych klas.

Konkurs „Zielona Pracownia_Projekt’2023” skierowany był do szkół podstawowych i średnich. O dofinansowanie mogą ubiegać się te, które nie otrzymały wsparcia w poprzednich edycjach. Jego przedmiotem jest utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych.

Maksymalna wysokość nagrody to 20 proc. kosztu całkowitego wdrożenia projektu i stanowić ma nie więcej niż 12,5 tys. zł. Zgłoszenia można przesyłać do 3 lutego 2023 roku.

– Ocenie podlegać będzie pomysł na zagospodarowanie pracowni – wykorzystanie przestrzeni, funkcjonalność, estetykę, kreatywność, innowacyjność rozwiązań oraz różnorodność pomocy dydaktycznych, wyposażenia i sprzętu oraz zasadność ich zakupu – podkreślają organizatorzy.

Z dniem 6 marca przyszłego roku uruchomiony zostanie natomiast nabór w konkursie „Zielona Pracownia’2023”. Organy prowadzące szkół będą mogły ubiegać się o maksymalnie 48 tys. zł na stworzenie nowych przestrzeni do nauki, w tym tych nagrodzonych w konkursie „Zielona Pracownia_Projekt’2023”.

– Dotacja będzie udzielana z uwzględnieniem efektów zadania i możliwości finansowych Funduszu do wysokości 80 proc. kosztów kwalifikowanych. Z zastrzeżeniem, że maksymalna kwota dotacji nie może przekroczyć 48 tys. zł. Wnioski w konkursie składać będzie można do 12 kwietnia 2023 roku – informuje Fundusz.

Jak zaznacza instytucja, składanych dokumentów nie należy zszywać, bindować, wkładać do koszulek, teczek ani segregatorów, z wyjątkiem nośników elektronicznych.

Komplet dokumentów można również złożyć w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP), zgodnie z instrukcją zamieszczoną na stronie www.wfosigw.katowice.pl/epuap.html.

Regulamin konkursów oraz wszelkie niezbędne do pobrania formularze dostępne są na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter