fbpx

Ekologia w powiecie

Można się ponownie starać o dofinansowania w programie „Moja Woda”

fot. WFOŚiGW w Katowicach

22 marca Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłosił kolejny nabór wniosków w programie, którego głównym celem jest ochrona wód przed skutkami zmian klimatycznych.

Oferta skierowana jest do właścicieli domów jednorodzinnych, którzy chcą stworzyć na swojej posesji przydomowe instalacje, pozwalające na wyłapywanie i wykorzystywanie deszczówki, którą później będzie można ponownie wykorzystać. Dofinansowanie obejmuje zakup, montaż, budowę i uruchomienie instalacji na terenie nieruchomości. Można otrzymać do 5 tys. zł.

Przyjmowane będą jedynie wnioski wypełnione i przesłane do Funduszu za pomocą portalu beneficjenta. W celu złożenia wniosku o dofinansowanie należy więc założyć konto na stronie portal.wfosigw.katowice.pl.

W odpowiednich zakładkach dostępny jest aktywny formularz wniosku, który należy pobrać i wypełnić, a następnie za pomocą skrzynki podawczej wysłać do Funduszu. Uzupełniony dokument trzeba jeszcze dodatkowo wydrukować, podpisać i przesłać lub dostarczyć osobiście wraz wymaganymi załącznikami do siedziby WFOŚiGW w Katowicach. Należy zwrócić przy tym uwagę, aby na dostarczonych formularzach wniosków, zarówno w wersji elektronicznej jak i papierowej, sumy kontrolne umieszczone na dokumencie były tożsame.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter