fbpx

Mstów

Mstowski przedsmak Wielkanocy przyciągnął tłumy gości

fot. Piotr Biernacki

Zbliżające się święta Wielkiej Nocy stały się świetną okazją do zaprezentowania tradycji świątecznych, a przede wszystkim kulinarnego kunsztu pań z kół gospodyń wiejskich z terenu powiatu częstochowskiego. Gospodarzem ekspozycji suto zastawionych i pięknie udekorowanych stołów wielkanocnych była w tym roku gmina Mstów.

Zorganizowana uroczystość cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców, ale również gości i włodarzy z okolicznych samorządów. Przybyli na nią też parlamentarzyści oraz reprezentanci władz z powiatu i województwa.

Zaproszonych przywitali wójt Tomasz Gęsiarz, Bernardetta Niemczyk, przewodnicząca Rady Krajowej Kół Gospodyń Wiejskich oraz Krzysztof Drynda, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie. Część artystyczną uświetniły występy dzieci i młodzieży z mstowskiej podstawówki, co wprowadziło obecnych w prawdziwie świąteczną atmosferę.

Potrawy, które zagościły na stołach, przygotowały panie z osiemnastu kół gospodyń wiejskich z terenu siedmiu gmin powiatu. Gospodarzy reprezentowały „Mstowianki”, a poza nimi można było degustować smakołyki gospodyń z Olsztyna, Janowa, Przyrowa, Dąbrowy Zielonej, Poczesnej i Rędzin. Pokarmy poświęcił ksiądz Dawid Kover, proboszcz miejscowej parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Imprezie towarzyszył także kiermasz rękodzieła i świątecznych wyrobów.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter