Dąbrowa Zielona

Mural w centrum gminy. To jedna z odsłon realizowanego projektu kulturalnego

fot. Gminny Ośrodek Kultury w Dąbrowie Zielonej

W ramach dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury przedsięwzięcia, vis-à-vis przedszkola w Dąbrowie Zielonej powstał bajkowy mural.

„Kreatywna Kultura w Dąbrowie Zielonej” to projekt będący częścią większego zadania dotyczącego czterech inicjatyw lokalnych w Ulesiu, Cielętnikach i Dąbrowie Zielonej. Jak przekonują zaangażowane w to działanie osoby, stanowi ono odpowiedź na potrzeby i oczekiwania mieszkańców gminy.

Wdrożenia jednej z idei podjęła się grupa z Dąbrowy Zielonej. Zorganizowała warsztaty tworzenia murali, połączonych z konkursem na wykonanie propozycji dekoracyjnego dzieła malarstwa ściennego. Finalnie w ramach zadania „Mur ale cool”, w centrum miejscowości, naprzeciw przedszkola, powstał okazały monumentalny malunek.

– Konkurs plastyczny cieszył się dużym zainteresowaniem, a nagrodzone prace stały się inspiracją do stworzenia ostatecznego projektu muralu, który przedstawia postacie z bajek. Dzięki tej realizacji nie tylko została ożywiona przestrzeń publiczna, ale co równie ważne, zintegrowały się różne grupy społeczne oraz wzmocniła się współpraca z GOK-iem – mówi Justyna Kępa z Gminnego Ośrodka Kultury w Dąbrowie Zielonej.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter