fbpx

Kłomnice

Musieli nie tylko wiedzieć jak zapobiegać pożarom, ale i wykazać się wiedzą z przeciwdziałania uzależnieniom

fot. Urząd Gminy Kłomnice

31 marca w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Zawadzie odbyły się gminne eliminacje do tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wydarzenie przygotował zarząd oddziału gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Kłomnicach oraz tutejszy samorząd.

W rywalizacji udział wzięło dwudziestu czterech uczestników w podziale na trzy grupy wiekowe. Pierwsze zadanie polegało na rozwiązaniu testu z zagadnień dotyczących profilaktyki przeciwdziałania uzależnieniom, w tym uzależnieniom behawioralnym. W kolejnym, już przeprowadzonym w formie ustnej, finaliści walczyli o klasyfikację końcową.

– Możemy się poszczycić wysokim poziomem eliminacji, które poprzedzone zostały eliminacjami środowiskowymi w każdej ze szkół. Uczestnicy z grupy szkół ponadpodstawowych są absolwentami naszych rodzimych podstawówek. Dlatego warto im podziękować za to, że pomimo uczęszczania do szkół w Częstochowie zgłaszają swój udział w eliminacjach. Nie sposób zapomnieć tutaj o opiekunach młodzieży w poszczególnych szkołach, którzy nawiązali stałą już współpracę z naszym prezydium i corocznie przygotowują młodzież do turnieju oraz przeprowadzają eliminacje środowiskowe – informuje druh Przemysław Zieliński, komendant Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kłomnicach.

W klasyfikacji końcowej turnieju, w grupie obejmujące uczniów z klas I-IV, najlepszy okazał się Tymoteusz Lara ze Szkoły Podstawowej w Garnku. Tuż za nim na drugim miejscu uplasował się Miłosz Gabryjelski ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie. W przypadku drugiej grupy skupiającej uczestników uczęszczających do klas V-VIII pierwsze miejsce zajęła Klaudia Baran, a drugie Lena Dumin. Obie są uczennicami placówki w Garnku. Natomiast jeśli chodzi o uczniów ze szkół ponadpodstawowych, to pierwszą lokatę wywalczył pochodzący z Karczewic Mateusz Witczak, na co dzień uczeń Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie. Jego koledzy z tej samej szkoły – Dawid Walaszczyk i Mikołaj Wilk zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

– Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom – podkreśla druh Zieliński przypominając, że 14 kwietnia odbędą się eliminacje powiatowe, w których gminę reprezentować będą osoby, które zajęły pierwsze miejsca we wspomnianych eliminacjach.

Monika Wójcik, fot. Urząd Gminy Kłomnice

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter