fbpx

Kamienica Polska

Muzeum po raz kolejny przystąpiło do ogólnopolskiej akcji

fot. Gminy Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kamienicy Polskiej

W ramach cyklicznego wydarzenia jakim jest Noc Muzeów, lokalna placówka we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Kamienicy Polskiej przygotowała szereg atrakcji dla mieszkańców.

Tegoroczną edycję rozpoczął występ rodzimej orkiestry dętej OSP pod kierownictwem Henryka Nowaka, jej kapelmistrza. Później uczestnicy mogli zapoznać się z wystawą przedstawiającą przedszkole na dawnych fotografiach. Zwiedzający mieli też okazję zobaczyć unikalne eksponaty, jak na przykład elementy umeblowania czy prace wykonane przez ówczesnych przedszkolaków.

Te obecne z kolei, przed budynkiem muzeum, pod okiem opiekunów przygotowały natomiast występ artystyczny. Nie zabrakło również prezentacji tańców w wykonaniu zespołu Kamienica, który co roku swoim zaangażowaniem ubogaca gminną Noc Muzeów. Ponadto każdy mógł skosztować przysmaku regionalnego tzw. „dołków”, przygotowanych przez panie z koła emerytów, rencistów i inwalidów.
Z jakiego powodu w tym roku motywem przewodnim imprezy stała się historia okolicznego przedszkola?

– W budynku, w którym teraz mieści się muzeum regionalne było wcześniej właśnie przedszkole – wyjaśnia Szymon Kuśnierczyk, dyrektor GOKSiR-u. – Działało od czasów powojennych do 2002 roku. Później jakiś czas budynek stał nieużywany, aż do chwili, gdy dzięki pieniądzom z unii udało się przekształcić go w muzeum – mówi.

Jak przekonuje, wraz z pracownikami zwrócił się do mieszkańców, by przynosili zdjęcia z okresu ich dzieciństwa. Część eksponatów GOKSiR pozyskał z obecnego przedszkola, a które kiedyś stanowiły elementy wyposażenia tego dawnego.

– Chcieliśmy zobrazować mieszkańcom jak kiedyś wyglądało przedszkole i umożliwić im powrót do tych czasów – tłumaczy dyrektor.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter