fbpx

Kłomnice

Muzycy z Kłomnic są częścią wyjątkowego projektu

fot. Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach

Już 12 września w Mykanowie na jednej scenie zagra setka najbardziej uzdolnionych muzyków z ośmiu orkiestr dętych z całego regionu częstochowskiego. Ważną częścią tego wyjątkowego przedsięwzięcia są również członkowie Orkiestry Dętej OSP Kłomnice.

Koncert, który rozpocznie się o godz. 19 na „Słonecznym Rynku” w Mykanowie jest finalnym aktem jednego z projektów wybranych do dofinansowania w ramach budżetu obywatelskiego województwa. Inicjatywa koordynowana przez Stowarzyszenie Myk do Kultury przewiduje serię warsztatów dla stu dęciarzy. Zaproszenie do współpracy, oprócz samych orkiestrantów z Mykanowa, przyjęły zespoły z Dąbrowy Zielonej, Pińczyc, Wręczycy Wielkiej, Rędzin, Miedźna, Ostrów nad Okszą i właśnie kłomniccy, prowadzeni od trzynastu lat przez kapelmistrza Marcina Gałę. 

Podczas kilku edycji wspólnych zajęć stworzą oni jedną drużynę, która opracuje szlagiery muzyki rozrywkowej. Głównodowodzącym całego nowego składu jest Mariusz Dziubek, dyrygent Narodowej Orkiestry Dętej. To pod jego okiem ćwiczą, a zwieńczeniem treningów będzie właśnie wrześniowy koncert. Tym bardziej wyjątkowy, że w tym roku przypada jubileusz 110-lecia Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Mykanowie – bez wątpienia jednej z najlepszych w kraju.

Wydarzenie uświetnią ponadto występy plejady znakomitych artystów. Pojawi się Anna Karwan, Karolina Sambor-Kobiałka, Krzysztof Cugowski i Marcin Sójka. 

– Serdecznie zapraszamy państwa na ten wspaniały koncert. Kilku naszych muzyków bierze udział w tym projekcie i po prostu nie może was tam zabraknąć – zachęcają przedstawiciele kłomnickiej orkiestry na swoim profilu facebook’owym.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter