fbpx

Mstów

Mykanów zdetronizowany podczas spartakiady gmin powiatu

fot. Piotr Biernacki

W ostatnią sobotę maja na ternie kompleksu sportowego LKS Warty Mstów odbyła się trzecia edycja Spartakiady Gmin Powiatu Częstochowskiego.

Reaktywowana dwa lata temu impreza cieszy się sporą popularnością wśród mieszkańców powiatu. Minione edycje przyciągały rokrocznie ponad sześciuset spragnionych międzygminnego współzawodnictwa reprezentantów okolicznych samorządów. Od uczniów szkół podstawowych po seniorów. W tym roku było podobnie.

Na starcie stanęło czternaście reprezentacji. Sama rywalizacja była nietypowa. Pośród trzynastu przewidzianych do rozegrania konkurencji, znalazły się również takie, których próżno szukać w oficjalnym katalogu dyscyplin olimpijskich. Najbardziej spektakularne z nich to biegi na nartach, rzuty wałkiem do celu, przeciąganie liny czy też tzw. dziurawe wiadro. W tej z ostatniej z wymienionych konkurencji drużyna składająca się z czterech osób musi w jak najkrótszym czasie napełnić wodą podziurawione naczynie. Przy czym, trzy z nich muszą zasłaniaś otwory swoimi palcami. Było mokro, ale piękna pogoda sprzyjała wodnym zabawom i gwarantowała szybkie schnięcie przemoczonych zawodników. Oprócz czysto sportowych emocji, liczyła się przede wszystkim rekreacja i dobra zabawa.

Początek wydarzenia wystartował krótko przed godziną 10. Po zbiórce zespołów i dopełnieniu niezbędnych formalności, drużyny udały się na arenę ponad czterogodzinnych zmagań. A w tych uczestniczyli również włodarze gmin.

Organizatorzy zaplanowali ponadto samorządowy turniej vip-ów w piłce nożnej. Wzięły w nim udział trzy drużyny. Oprócz reprezentacji powiatu częstochowskiego zagrały jeszcze Reprezentacja Polski Księży oraz powiatu śniatyńskiego z Ukrainy. Zwyciężyli gospodarze.

W dotychczasowych cyklach spartakiady triumfy święcili zawodnicy z Mykanowa. Zresztą całe podium zaanektowane zostało do tej pory przez trzy gminy. W 2016 roku na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej znalazły się Konopiska, a stopień niżej Lelów. W ubiegłym to lelowscy sportowcy zepchnęli kolegów z Konopisk na trzecie miejsce.

Tegoroczna edycja przyniosła spore przetasowania. Co prawda lelowianie powtórzyli ubiegłoroczny wynik, jednak na najwyższy stopnień podium wskoczył Koniecpol. Trzecie miejsce przypadło Poczesnej. Tuż za podium uplasowali się gospodarze imprezy – gmina Mstów.

W dalszej kolejności sklasyfikowano odpowiednio Mykanów, Olsztyn, Janów, Konopiska i Kłomnice. Pierwszą dziesiątkę zamknęła gmina Kruszyna. Jedenasty był Przyrów, a dwunastą lokatę zajęli przedstawiciele Rędzin, za nimi Dąbrowy Zielonej. Stawkę zamknęli sportowcy ze Starczy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter