fbpx

Blachownia

Na Dni Blachowni nie tylko koncerty, choć będzie ich sporo

fot. Pixabay

W programie tegorocznej edycji tej najważniejszej dla lokalnego samorządu imprezy, organizatorzy jak co roku przewidzieli szereg atrakcji skrojonych pod różne gusta. Także i w tym roku pojawi się wiele rodzimych akcentów, natomiast w roli gwiazd wieczoru wystąpi Andrzej Piaseczny. Znanego wokalistę supportować będzie równie znany, choć już bardziej miłośnikom reggae’owych klimatów, Mesajah.

Dni Blachowni w tym roku odbędą się w ostatni majowy weekend. Gospodarzem sobotniej odsłony tego wydarzenia będzie Miejski Dom Kultury, gdzie o 16.00 zespół Blachowianki wraz z kapelą Blachowianie otworzą swym występem tę długo wyczekiwaną przez mieszkańców imprezę. Po nich na scenie będzie można zobaczyć i wysłuchać Wesołą Kapelę, Orkiestrę Dętą MDK w Blachowni we współpracy z Orkiestrą Dętą z Sulmierzyc. Wystąpią również dwa zespoły związane z lokalną sceną – Till We Die oraz Coolturalni.

O godz. 19 w pozytywne rytmy uderzy Mesajah, a właściwie Manuel Rengifo Diaz. Choć pod jego nazwiskiem kryją się peruwiańskie korzenie ojca, to muzyk jest znanym na krajowej scenie reggae i dancehall wokalistą z Wrocławia. Godzinę później, przed publicznością pojawi się gwiazda wieczoru w osobie Andrzeja Piasecznego, artysty którego raczej nikomu nie trzeba przedstawiać.

Nazajutrz, na błoniach przy ulicy Sienkiewicza, o 15.30 ruszy druga część obchodów święta gminy. Rozpocznie się ona od prezentacji szkół i przedszkoli z najbliższej okolicy. Po niej, pomiędzy godz. 18, a 22 organizatorzy zaplanowali paradę gwiazd jednej ze śląskich stacji telewizyjnych.

Przez te dwa imprezowe dni na uczestników będzie czekało sporo wydarzeń komplementarnych. Dla dzieci przewidziano wesołe miasteczko, animacje, konkursy, gry i zabawy. Jak zapowiadają osoby odpowiedzialne za przygotowanie Dni Blachowni, w programie znajdzie się też miejsce dla wyjątkowej atrakcji jaką będzie wioska ginących zawodów.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter