fbpx

Poczesna

Na haju wsiadł za kółko? Rajd ulicami Częstochowy do Huty Starej zakończył w zaroślach

fot. Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Policjanci z częstochowskiej drogówki ruszyli w pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Funkcjonariusze ujęli go dopiero na terenie gminy, gdy wjechał w krzaki.

W czwartkowe popołudnie mundurowi otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, iż siedzący za kierownicą bmw młody człowiek prowadzi pojazd pod wpływem narkotyków. Kiedy policyjny patrol zauważył wspomniany samochód, podjął próbę zatrzymania kierującego autem.

Niestety kierowca bmw, któremu w przejażdżce towarzyszyła czwórka pasażerów, nawet nie zwolnił. Postanowił urządzić sobie rajd, który ulicami Częstochowy poprowadził pirata aż do Huty Starej. To tam finalnie stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i wylądował w zaroślach.

Ogłoszenie wyborcze

Na miejscu okazało się, że 22-letni mieszkaniec gminy Konopiska nie posiada prawa jazdy. Oprócz grzywny za brak uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych, która może wynieść nawet 5 tys. zł, grozi mu także do pięciu lat więzienia za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

– Jeśli badania krwi potwierdzą, że kierował znajdując się pod działaniem narkotyków, odpowie również za to przestępstwo – informuje biuro prasowe Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter