fbpx

Konopiska

Na Pająku już można korzystać ze strefy aktywności

fot. Urząd Gminy Konopiska

Reprezentacyjne, a przede wszystkim rekreacyjne tereny nad Zalewem Pająk w Konopiskach zyskały nową przestrzeń do zabawy i uprawiania amatorskiego sportu. Samorząd zakończył budowę Otwartej Strefy Aktywności.

Realizacja przedsięwzięcia stała się możliwa dzięki dofinansowaniu jej przez Ministerstwo Sportu. Miłośnicy wypoczynku na świeżym powietrzu zyskali możliwość podniesienia tężyzny fizycznej na szeregu urządzeń do fitness’u i tenisa stołowego, ale i także gry w piłkarzyki, szachy, a nawet chińczyka. Na najmłodszych czeka natomiast duży, ogrodzony plac zabaw. Zadbano i o zagospodarowanie przestrzeni. Zamontowano ławeczki, kosze i dokonano zielonych nasadzeń.

– Całość przyczyni się z pewnością do poprawy aktywności fizycznej wśród dzieci, osób dorosłych i seniorów z terenu naszej gminy – podkreślają pracownicy Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji, która to instytucja była w tym przypadku inwestorem.

Urzędnicy zastrzegają jednak, aby w związku obecnym zagrożeniem epidemiologicznym przy korzystaniu z infrastruktury stosować się do kilku niezbędnych zasad. Zalecają dezynfekcję urządzeń we własnym zakresie, jak również proszą, by każdorazowo, zarówno przed wejściem i opuszczeniem miejsca dezynfekować dłonie. Ponadto nieletni muszą przebywać na terenie pod opieką osoby dorosłej.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter