fbpx

Kłobuck

Na rynku pojawi się fontanna multimedialna, a przed magistratem ławeczki i nowe miejsca parkingowe

fot. Urząd Miejski w Kłobucku

22 marca burmistrz Jerzy Zakrzewski podpisał z Przedsiębiorstwem Robót Drogowych „Wilk” umowę na realizację dwóch zadań budowlanych. Chodzi o zagospodarowanie terenu i budowę fontanny multimedialnej na Rynku im. Jana Pawła II w Kłobucku oraz zaaranżowanie przestrzeni wokół magistratu. Oba przedsięwzięcia pochłoną ponad 2,6 mln zł.

Na sfinalizowanie prac, na które gmina otrzymała środki z finansowanego przez podatników tzw. „Polskiego Ładu” w wysokości blisko 2,4 mln zł, wykonawca ma czas do końca sierpnia.

W przypadku rynku zakres umowy obejmuje budowę niecki fontanny multimedialnej, przebudowę fragmentów utwardzenia powierzchni gruntu kostką granitową, posadowienie elementów małej architektury, a także nasadzenia krzewów i roślin okrywowych w modułach wypoczynkowych i donicach.

Modernizacja tej części miasta pozwoli na stworzenie wielofunkcyjnej przestrzeni publicznej, która zostanie uatrakcyjniona przez wprowadzenie fontanny o bogatym programie obrazu wodnego i światła. Jak przewidują urzędnicy wpłynie także na poprawienie mikroklimatu miejsca i umożliwi odpoczynek oraz zabawę, zwłaszcza dzieciom podczas bezpośredniego kontaktu z wodą.

Jeśli zaś chodzi o zagospodarowanie terenu wokół urzędu miejskiego, to prace obejmą między innymi rozbiórkę nawierzchni i ogrodzeń, budowę dojść i dojazdów oraz stanowisk parkingowych, montaż elementów małej architektury, jak i również nasadzenia roślinności.

Przedstawiciele miejscowych władz liczą, że remont pozwoli otworzyć przestrzeń dla mieszkańców. Będą oni mogli na przykład cieszyć się odpoczynkiem na ławkach, jakie zlokalizowane zostaną wzdłuż alejek spacerowych przed magistratem. Zwiększy się też ilość miejsc parkingowych dla interesantów od strony ulicy Bohaterów Bitwy pod Mokrą.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter