Mstów

Na sportowo uczcili pamięć zmarłego kolegi

fot. Urząd Gminy Mstów

W połowie grudnia w Hali Sportowej w Mstowie rozegrano I Memoriał Sławomira Barańskiego w halowej piłce nożnej. W imprezie, która zorganizowana została pod patronatem wójta Tomasza Gęsiarza, najlepsi okazali się zawodnicy ZC Michaś.

Sławomir Barański zmarł w grudniu ubiegłego roku, miał 60 lat. Był zawodnikiem, spikerem, a od 1985 roku sędzią Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jako arbiter uczestniczył w blisko 2,3 tys. zawodach. Oprócz tego organizował i prowadził wiele turniejów piłkarskich w regionie.

W inauguracyjnej odsłonie memoriału udział wzięło osiem zespołów. Pierwsze miejsce zdobył ZC Michaś, zaraz za nim uplasowała się drużyna Auto-Dar/Budmix. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy z Laguny Mstów. Kolejne lokaty przypadły Przyjaciołom Sławka, KS Kluczbork, KOzi Team, Jagiellończykom oraz OKS Częstochowa.

Nagrody indywidualne powędrowały do trzech piłkarzy. Królem strzelców został Konrad Gerega z ZC Michaś, który dla swojego zespołu zdobył tego dnia w dumie cztery gole. Najlepszym zawodnikiem okazał się Adrian Jura z Laguny Mstów, a najlepszym bramkarzem Jarosław Śledź z Auto-Dar/Pewniak.

Newsletter

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Delegacja z KRUS-u przyjechała do Kosek, by jednej z mieszkanek zaśpiewać z okazji setnych urodzin

Panki

Firefighters Run Poland 2019. Ekstremalne wyzwanie dla strażaków odbędzie się w Częstochowie

Powiat częstochowski

Przez dwa pierwsze dni czerwca gmina zamierza hucznie świętować

Konopiska

Newsletter