Na sportowo uczcili pamięć zmarłego kolegi

Mstów

W połowie grudnia w Hali Sportowej w Mstowie rozegrano I Memoriał Sławomira Barańskiego w halowej piłce nożnej. W imprezie, która zorganizowana została pod patronatem wójta Tomasza Gęsiarza, najlepsi okazali się zawodnicy ZC Michaś.

Sławomir Barański zmarł w grudniu ubiegłego roku, miał 60 lat. Był zawodnikiem, spikerem, a od 1985 roku sędzią Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jako arbiter uczestniczył w blisko 2,3 tys. zawodach. Oprócz tego organizował i prowadził wiele turniejów piłkarskich w regionie.

W inauguracyjnej odsłonie memoriału udział wzięło osiem zespołów. Pierwsze miejsce zdobył ZC Michaś, zaraz za nim uplasowała się drużyna Auto-Dar/Budmix. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy z Laguny Mstów. Kolejne lokaty przypadły Przyjaciołom Sławka, KS Kluczbork, KOzi Team, Jagiellończykom oraz OKS Częstochowa.

Nagrody indywidualne powędrowały do trzech piłkarzy. Królem strzelców został Konrad Gerega z ZC Michaś, który dla swojego zespołu zdobył tego dnia w dumie cztery gole. Najlepszym zawodnikiem okazał się Adrian Jura z Laguny Mstów, a najlepszym bramkarzem Jarosław Śledź z Auto-Dar/Pewniak.

Adrian Biel, fot. Urząd Gminy Mstów