Powiat częstochowski

Na teren powiatu trafią trzy nowe, średnie wozy ratowniczo-gaśnicze

fot. Jacek Stencel/OSP Przyrów

Trzy jednostki ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu otrzymały promesy na zakup nowych samochodów. Auta trafią do Zawady w gminie Kłomnice, Przyrowa i Kruszyny.

Wręczone 9 maja w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach gwarancje finansowe mają wspomóc zakup aut typu średniego. Pieniądze pochodzić będą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz budżetu województwa. Koszt takiego sprzętu to ponad 760 tys. zł.

W przypadku Kłomnic dofinansowanie wyniesie ponad 560 tys. zł. Około 200 tys. zł dorzuci strażakom gmina.

– Bardzo się cieszę, że się udało pozyskać te pieniądze. Druhowie bardzo długo o niego zabiegali, no i w końcu będzie. Oby dobrze służył i niósł pomoc mieszkańcom w chwilach zagrożenia. A tych niech będzie jak najmniej – mówi Piotr Juszczyk, wójt Kłomnic.

Nieco więcej zewnętrznych środków trafi do OSP w Przyrowie. Ta niewielka gmina wyasygnuje tylko 50 tys. zł. Swoją część dołożą również ochotnicy.

– To będzie drugie, nowe auto dla strażaków z Przyrowa. W ubiegłym roku udało się doposażyć jednostkę w samochód typu lekkiego. Teraz jest jeszcze lepiej. Gratuluję druhom z całego serca. Można rzec, że to kolejny, bardzo miły akcent jubileuszowego roku 650. rocznicy lokacji Przyrowa – cieszy się Robert Nowak, włodarz gminy (na zdjęciu z prawej).

Promesy na zakup samochodów otrzymały w sumie czterdzieści trzy jednostki z województwa śląskiego.

Newsletter

Poruszanie się wzdłuż DK 91 naraża życie i zdrowie. Wójt apeluje do parlamentarzystów o wsparcie

Kłomnice

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Jednostka OSP w Zawadzie ma już sto lat. Druhowie zapraszają do wspólnej zabawy

Kłomnice

Delegacja z KRUS-u przyjechała do Kosek, by jednej z mieszkanek zaśpiewać z okazji setnych urodzin

Panki

Newsletter