fbpx

Konopiska

Nadchodzi kolejna edycja EquiCup. To zawody konne dla dzieci i młodzieży w skokach przez przeszkody

fot. Pixabay

Jak przekonują organizatorzy, podczas tej imprezy zawodnicy będą mogli nie tylko sprawdzić swoje umiejętności, ale także pokonać pierwszy stres związany z występem przed szeroką publicznością.

Zawody składają się z dwóch spotkań. Pierwszy etap odbędzie się 9 czerwca w Stajni Don Camillo w Konopiskach. Początek wydarzenia, na które składać się będzie pięć konkurencji, zaplanowano na godz. 10. Drugie spotkanie, tym razem już finałowe, rozegrane zostanie na początku września w częstochowskiej Stajni Lambada.

– Zawodnicy podczas tych spotkań będą zbierać punkty, które później zostaną zsumowane i na ich podstawie wyłonionych zostanie pięciu najlepszych zawodników w każdej konkurencji – tłumaczy Olga Muc z Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach.

Wspomniane wydarzenie miejscowa stajnia przygotowuje już po raz piąty i jak podkreślają organizatorzy tego przedsięwzięcia, każde cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno samych młodych jeźdźców, jak i miłośników sportów konnych.

– Dzięki takim amatorskim zawodom uczestnicy nabierają obycia na parkurze, pokonują własne słabości i uczą się zdrowej rywalizacji. Zachęcamy tym samym wszystkich lubiących spędzać czas na łonie natury oraz w towarzystwie zwierząt, aby przyszli i pokibicowali zawodnikom – przekonują.

Tegoroczny EquiCup odbędzie się pod patronatem starosty częstochowskiego Krzysztofa Smeli, burmistrza Koziegłów Jacka Ślęczki oraz wójta Konopisk Jerzego Żurka.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter