fbpx

Kłomnice

Nadchodzi okazja, by sobie postrzelać

fot. Pixabay

Szykuje się kolejna, tym razem już czwarta odsłona Otwartego Turnieju Strzeleckiego z Broni Pneumatycznej im. Wojciecha Ruszkowskiego.

Celem turnieju, który co roku swoim patronatem obejmuje wójt Piotr Juszczyk, jest nie tylko promowanie gminy i samej dyscypliny, ale również integracja jej miłośników. Organizowane wydarzenie to także forma uczczenia pamięci Wojciecha Ruszkowskiego, pasjonaty i popularyzatora strzelectwa sportowego w regionie częstochowskim.

Uczestniczyć w nim mogą zawodnicy bez względu na płeć. Obowiązują trzy kategorie wiekowe. Dla osób do 14 roku życia, tych w wieku od 15 do 18 lat oraz kategoria open dla wszystkich pełnoletnich.

Jak informują organizatorzy, zawodnik może startować tylko w jednej z dwóch konkurencji. Należy więc samemu ocenić swoje umiejętności i wybrać czy lepsze w danym przypadku będzie strzelanie z karabinu pneumatycznego czy też z pistoletu. Każdy będzie miał możliwość oddania pięciu próbnych strzałów. Kolejne trzydzieści będzie już podlegało ocenie przez sędziów.

W kategorii open uczestników obowiązuje opłata startowa w wysokości 10 zł, natomiast w dwóch pozostałych – 5 zł. Turniej będzie miał miejsce 12 maja na terenie strzelnicy pneumatycznej mieszczącej się przy szkole w Kłomnicach. Wtedy też będą przyjmowane zapisy. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 9. Dla najlepszych zawodników przewidziano puchary, medale oraz dyplomy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter