Olsztyn

Najlepszy z chemii w kraju. Teraz pojedzie na olimpiadę do Pragi

fot. Pixabay

Mieszkaniec gminy Olsztyn zwyciężył w 64. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Chemicznej. Antoni Prus wraz z trzema innymi Polakami weźmie udział w olimpiadzie międzynarodowej, który odbędzie pod koniec lipca w stolicy Czech.

Olimpiada składa się z czterech części. Pierwsza polega na samodzielnym rozwiązywaniu zadań. Kolejny to etap teoretyczny, który jest organizowany na etapie okręgowym. Trzeci składa się z części teoretycznej i laboratoryjnej, a ostatni organizowany jest na poziomie centralnym.

Antoni Prus na co dzień uczy się krakowskim liceum im. Augusta Witkowskiego. Jest trzykrotnym laureatem Olimpiady Chemicznej w 2016, 2017 i 2018 roku. To także laureat drugiego stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” oraz laureat Olimpiady Fizycznej 2018.

Zdobył wyróżnienie w konkursie chemicznym zorganizowanym przez Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej, a także zajął szóste miejsce w konkursie ogłoszonym przez Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Katowicki Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego.

Do jego sukcesów należy też siódme miejsce zajęte w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym dla młodzieży szkół średnich. Organizował je Wydział Chemiczny Politechniki Śląskiej i Gliwicki Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego. W ubiegłym roku został laureatem programu stypendialnego, jaki gmina prowadzi na swoim terenie od kilku lat.

Newsletter

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Delegacja z KRUS-u przyjechała do Kosek, by jednej z mieszkanek zaśpiewać z okazji setnych urodzin

Panki

Firefighters Run Poland 2019. Ekstremalne wyzwanie dla strażaków odbędzie się w Częstochowie

Powiat częstochowski

Przez dwa pierwsze dni czerwca gmina zamierza hucznie świętować

Konopiska

Newsletter