fbpx

W POWIATACH

Najpierw licencjat, teraz magister. Adam Małysz ponownie obronił się na częstochowskiej uczelni

fot. Politechnika Częstochowska

Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej pochwalił się świeżo upieczonym absolwentem. Jeden z najwybitniejszych polskich sportowców właśnie został magistrem.

Adam Małysz dwa lata temu obronił licencjat. Wówczas studiował na kierunku turystyka i rekreacja, a temat jego pracy dotyczył produktu turystycznego oraz jego promocji na przykładzie rodzinnej miejscowości byłego skoczka.

Po zakończeniu edukacji na studiach pierwszego stopnia, rozpoczynając naukę na magisterskich postawił na inny kierunek. Choć pozostał na tym samym wydziale Politechniki Częstochowskiej, to tym razem zdecydował się na zarządzanie.

Jak udało nam się dowiedzieć, tym razem skupił się na „Nowoczesnych metodach zarządzania imprezami sportowymi na przykładzie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Polsce”. Podobnie jak wspomniana wcześniej praca licencjacka, także ta została obroniona na ocenę bardzo dobrą.

Adam Małysz ma 42 lata. W trakcie swojej sportowej kariery zdobył cztery medale olimpijskie, cztery razy został mistrzem świata, a także zwycięzcą Pucharu Świata. Po tym jak rozstał się ze skokami startował w rajdach samochodowych. Obecnie pracuje jako dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter