fbpx

Ekologia w powiecie

Najpierw posprzątali okolicę, a później był ekologiczny piknik

fot. Urząd Gminy Konopiska

W ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego „Pająk” odbył się Ekopiknik Gminy Konopiska połączony ze sprzątaniem okolic rzeki Konopki w ramach ogólnopolskiej akcji „Operacja Czysta Rzeka”.

„Operacji Czysta Rzeka” to przedsięwzięcie, którego celem jest wspólne zadbanie o najbliższe otoczenie. Charakteryzuje się zaangażowaniem szeregu środowisk lokalnych, które poświęcając swój czas i energię chcą zmienić i oczyścić z zalegających śmieci rzeki, lasy i przydrożne trakty.

Grupa licząca około siedemdziesięciu uczestników akcji, głównie dzieci i młodzieży, wyposażona w ochronne rękawiczki oraz worki wyruszyła w stronę Zalewu „Pająk” wzdłuż wspomnianej rzeki, gdzie po drodze pozbierała liczne śmieci.

– Przed siedzibą Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach uczestników przywitał wójt Jerzy Żurek, który podziękował wszystkim za uczestnictwo i ogromne zaangażowanie w akcję. Wójt zachęcił do wspólnego dbania o naszą gminę oraz życzył wszystkim wspaniałej zabawy na Ekopikniku – relacjonuje Ewa Stefanowska-Lasoń z urzędu gminy.

Podczas pikniku można było skorzystać z szeregu atrakcji. Pojawiła się możliwość podszkolenia swoich umiejętności rowerowych w miasteczku ruchu drogowego przy profesjonalnych przeszkodach. Stoisko Nadleśnictwa Herby prezentowało liczne leśne eksponaty, a jego przedstawiciele zaaranżowali dyskusję dotyczącą ekologii i leśnictwa.

Stowarzyszenie Eko-Hutki zaprezentowały wyroby z recyklingu. Przy ich stanowisku można było poszerzyć wiedzę na temat surowców wtórnych. Na najmłodszych uczestników czekał trzydziestometrowy dmuchaniec, popcorn, wata cukrowa oraz kiełbaska z ogniska. Wystawiony został również kontener na elektrośmieci, którego mieszkańcy zapełniali przywiezionymi odpadami.

Podczas pikniku nie zabrakło konkursów, ekologicznego quizu, a na zakończenie imprezy wszyscy chętni mogli wziąć udział we wspólnym malowaniu obrazu o tematyce przyrodniczej.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter