fbpx

Powiat częstochowski

Nauczyciele skrzyknęli się na facebook’u, by zebrać pieniądze na leczenie swojej koleżanki

fot. Materiały organizatora zbiórki

„Pomagamy Izie” – tak nazywa się strona w popularnym serwisie społecznościowym założona po to, by poprzez licytacje różnych przedmiotów pomóc Izabeli Matczak w zebraniu 20 tys. zł na leczenie nowotworu. Każdy może wesprzeć akcję choćby poprzez udostępnianie postów. Czas nagli.

Izabela Matczak (na zdjęciu) jest nauczycielką w Zespole Szkół Specjalnych nr 23 im. Janusza Korczaka w Częstochowie. Od paru lat zmaga się z czerniakiem. To najbardziej postępujący z nowotworów i niestety dający bardzo szybkie przerzuty.

– Mama przeszła zabieg amputacji palca stopy, na którym umiejscowił się czerniak oraz wycięcie węzłów pachwinowych, gdzie był pierwszy przerzut. Leczenie zakończyło się pomyślnie, mama była pod stałą kontrolą lekarską. Niestety w lutym tego roku badanie kontrolne wykazało zmianę w głowie – informuje jej córka Katarzyna Czerwińska.

Okazało się, że to przerzutowy guz mózgu. Pani Iza przeszła operację jego wycięcia, jednak badania wykazały, że zmiany nowotworowe są złośliwe.

– Mama musi więc nadal mieć leczenie onkologiczne. O ile radioterapia była dla nas dostępna, to niestety dalsze leczenie immunoterapią jest bardzo drogie i często wymaga refundacji z ministerstwa. Bardzo ciężko jest szybko ją zdobyć, a czas odgrywa tutaj ogromną rolę – podkreśla Katarzyna Czerwińska.

Córka, by ratować życie i zdrowie mamy, w znanym serwisie zrzutka.pl założyła zbiórkę, gdzie każdy może wpłacić dowolną kwotę i tym samym pomóc w zebraniu 20 tys. zł koniecznych na pierwszą rundę immunoterapii.

W tym samym czasie solidarność z koleżanką zamanifestowało grono pedagogiczne z placówki, w której od lat pracuje Izabela Matczak.

– Iza jest moim mentorem, doskonałym pedagogiem i osobą, która nigdy nikomu nie odmawia pomocy – mówi o niej Anna Wrońska, koleżanka z pracy. – Dziś to ona potrzebuje naszej pomocy i stąd narodził się pomysł, by pomóc w zbiórce pieniędzy na jej leczenie poprzez wykorzystanie facebook’a – dodaje.

Codziennie, na stworzonej w tym serwisie stronie „Pomagamy Izie”, odbywają się po trzy licytacje różnych przedmiotów, które od darczyńców pozyskują koleżanki pani Izy. Cały dochód, jaki uda się zgromadzić od uczestników poszczególnych licytacji, trafia na konto zbiórki. Można ją znaleźć tutaj.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter