fbpx

Kłomnice

Nauczyciele w ferie uczyli się języka. Teraz wyjadą do Hiszpanii

fot. Urząd Gminy Kłomnice

Grupa pedagogów z Kłomnic uczestniczyła w trwającym piętnaście godzin kursie języka hiszpańskiego. W lutym sześć osób z tego grona uda się do Grenady, gdzie będzie kontynuować naukę. W kwietniu wyjedzie kolejna piątka.

Nauka języka hiszpańskiego to część zadania, którą miejscowi nauczyciele realizują w ramach projektu mającego na celu poprawę jakości kształcenia. W czasie zagranicznego wyjazdu, do którego dojdzie w lutym i w kwietniu, jedenaście nauczycielek odbędzie nie tylko intensywny kurs językowy. Panie będą miały również okazję obserwować pracę swoich hiszpańskich kolegów.

W leżącej w Andaluzji Grenadzie odwiedzą lokalną szkołę podstawową, średnią, zawodową oraz specjalną. Jak same podkreślają, pobyt w obcym kraju pozwoli im nie tylko na codzienny kontakt z hiszpańskim i angielskim, ale da też możliwość poszerzenia horyzontów. Swoimi spostrzeżeniami będą mogły później dzielić się z innymi pedagogami oraz swoimi podopiecznymi.

– Liczymy, że udział naszego grona pedagogicznego z Kłomnic w tych dwóch wyjazdach będzie także owocował nowymi kontaktami, a to z kolei wpłynie na zwiększenie kompetencji interpersonalnych i zastosowanie zdobytych doświadczeń w pracy w rodzimej szkole – mówi wójt Piotr Juszczyk. – Ich wyjazd niesie za sobą również walor promocyjny gminy. W trakcie pobytu panie przedstawią Hiszpanom prezentacje multimedialne w języku angielskim na temat Kłomnic i polskiego systemu edukacyjnego – dodaje włodarz.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter