fbpx

Kłomnice

Nie będzie palenia. Policjanci zatrzymali handlarzy marihuaną

fot. Pixabay

Przez kilka miesięcy kryminalni z Kłomnic rozpracowywali grupę, która wprowadzała na rynek konopie indyjskie. Funkcjonariusze zatrzymali czternaście osób, zabezpieczając przy tym prawie kilogram marihuany oraz 70 tys. zł w gotówce pochodzącej ze sprzedaży narkotyku.

Wszystko zaczęło się od kontroli drogowej, do jakiej doszło w październiku ubiegłego roku na terenie gminy Mykanów. Mundurowi z kłomnickiego komisariatu zatrzymali wówczas dwóch 21-letnich mężczyzn. Jak się okazało, marihuana którą przy sobie posiadali, stała się katalizatorem szeregu następujących po sobie zdarzeń. Podjęty przez miejscowych śledczych trop doprowadził ich do Częstochowy, gdzie w domu 23-letniego dilera znaleźli około kilograma zielonego suszu.

Decyzją sądu mężczyzna na trzy miesiące trafił do aresztu. W toku podjętych działań operacyjnych doszło do zatrzymania kolejnych ośmiu osób, wobec których zastosowano dozór policyjny. Finalnie, policjanci z Kłomnic dokonali zatrzymania małżeństwa z województwa małopolskiego. Para zanim zobaczyła kraty, zdążyła wprowadzić do obrotu ponad osiem kilogramów konopii o wartości rynkowej sięgającej blisko 120 tys. zł.

Małżonków w prowadzonym biznesie narkotykowym wspierał zaprzyjaźniony z nimi mechanik samochodowy, który paczki z marihuaną ukrywał w autach. Mężczyzna naraził się na zarzut wprowadzenie do obrotu znacznej ilości zabronionych substancji i wspólnie z mieszkańcem Małopolski trafił do aresztu. Kobieta natomiast objęta została dozorem policyjnym. Nadal trwa śledztwo w tej sprawie, a policja nie wyklucza kolejnych aresztowań.

Zatrzymanym za posiadanie środków odurzających grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków za kratki trafić można nawet na osiem lat. Z kolei osoby, którym sąd udowodni fakt wprowadzania do obrotu nielegalnych substancji, mogą zostać pozbawione wolności na okres do dwunastu lat.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter