fbpx

Miedźno

Nie żyje skarbnik gminy Miedźno. Samorządowiec przegrał walkę z chorobą

fot. Urząd Gminy Miedźno

W wieku 48 lat zmarł Andrzej Kluczny. Przez szesnaście lat zasiadał w radzie gminy, a od ubiegłorocznych wyborów samorządowych był radnym powiatowym. Osierocił trójkę dzieci.

Kluczny był absolwentem Politechniki Częstochowskiej. Od 1998 roku aktywnie działał w lokalnym samorządzie, gdzie przez cztery kolejne kadencje, aż do roku 2014, pełnił mandat radnego reprezentując sołectwo Ostrowy. W 2015 roku wójt Piotr Derejczyk powierzył mu funkcję skarbnika gminy. W roku 2018 roku z okręgu obejmującego gminy Miedźno i Popów wybrany został do Rady Powiatu Kłobuckiego. Był szefem powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Jak podkreślają pracownicy urzędu gminy, Andrzej Kluczny przykładał ogromną wagę do dziedzictwa historycznego okolicy, z którą był związany. W ich relacji pełnione funkcje realizował niezmiennie z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem. Na okres jego działalności przypadł okres zwiększonej aktywności inwestycyjnej gminy, jak na przykład budowa kanalizacji sanitarnej czy modernizacja budynków szkół w Ostrowach nad Okszą i Miedźnie. Aktywnie wspierał tamtejsze OSP.

– Dopóki mógł, starał się przygotowywać nowe projekty i zadania. Był człowiekiem niezwykle koleżeńskim i życzliwym. Pozostawił po sobie trudną do zastąpienia pustkę – wspominają zmarłego koledzy z pracy.

Pogrzeb samorządowca odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 13 w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Andrzeja Boboli w Ostrowach nad Okszą.

Ogłoszenie

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter