fbpx

Konopiska

Nieco więcej za śmieci od marca. Radni przegłosowali podwyżkę

fot. Pixabay

Z początkiem przyszłego miesiąca zmieni się wysokość stawek za zagospodarowanie gminnych odpadów.

Dotychczas mieszkańcy płacili 14,50 zł za segregowane śmieci i 30 zł w przypadku odpadów niesegregowanych. Teraz, zgodnie z przyjętą niedawno uchwałą rady gminy, koszt w większym stopniu uzależniony będzie od liczby osób zamieszkujących daną posesję. Właściciele nieruchomości, w których przebywa do czterech osób zapłacą po 18 zł za każdego z domowników, w przypadku zbiórki selektywnej. Pomiędzy pięcioma a siedmioma osobami w gospodarstwie opłata wyniesie 16,50 zł, a powyżej ośmiu osób z jednego adresu – 15,50 zł. W przypadku zadeklarowania odbioru odpadów niesegregowanych koszty wyniosą odpowiednio 39 zł, 36 i 34 zł od głowy.

– Prosimy o weryfikację złożonych deklaracji co do wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W przypadku rozbieżności pomiędzy liczbą osób zamieszkałych na terenie nieruchomości, a zadeklarowanych zgodnie z powyższym zawiadomieniem, prosimy o złożenie korekty – apelują miejscowi urzędnicy.

Niezbędne druki można pobrać ze strony urzędu gminy, jak i również bezpośrednio w jego siedzibie. Jak informują pracownicy referatu gospodarki i rozwoju, w najbliższym czasie zamierzają oni przeprowadzić kontrole w poszczególnych miejscowościach na terenie całej gminy. Z ich relacji wynika, iż jest to konieczne ze względu na duże rozbieżności pomiędzy ilością osób zadeklarowanych, a faktyczną liczbą mieszkających w danej posesji.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter