Konopiska

Niektórzy, by oddać krew, przejechali czterdzieści kilometrów w jedną stronę

fot. OSP KSRG Rększowice

Czwarta odsłona cyklicznie organizowanej przez druhów z Rększowic akcji, spośród dotychczasowych edycji odniosła największy sukces frekwencyjny. Blisko czterdzieści osób oddało krew. W tym ekipa strażaków z gminy Kłomnice.

W minioną niedzielę przed miejscową remizą zaparkował ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Przez cztery godziny zarejestrowano czterdzieści jeden osób, które zadeklarowały gotowość do podzielenia się z bliźnimi drogocennym płynem. Finalnie z tego grona krew oddało pięć osób mniej niż było chętnych.

Tym razem do wydarzenia przyłączyła się także delegacja strażaków-ochotników z Nieznanic, którzy przy okazji zwiedzili strażnicę w Rększowicach i zapoznali się ze sprzętem jakim dysponuje lokalna jednostka. Po zakończeniu donacji każdy mógł liczyć na słodki poczęstunek i ciepłe napoje.

Jak zapowiadają ochotnicy z rększowickiej jednostki, ekipa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach ponownie ma odwiedzić gminę na przełomie września i października.

Newsletter

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Delegacja z KRUS-u przyjechała do Kosek, by jednej z mieszkanek zaśpiewać z okazji setnych urodzin

Panki

Mrówka CUP. Lokalny przedsiębiorca zorganizował turniej dla dzieciaków

Kłomnice

Minister Grzegorz Tobiszowski: W Brukseli trzeba walczyć o swoje

Kłomnice

Newsletter