fbpx

Kłomnice

Nietypowe zawody w Garnku. Chętni będą mogli wydoić krowę na czas

fot. Pixabay

Stowarzyszenie Gospodarstw Edukacyjnych Województwa Śląskiego przygotowuje na najbliższą sobotę II Powiatowe Mistrzostwa w Dojeniu Krowy na Czas. Organizatorzy zamierzają także usmażyć jajecznicę na największej patelni w powiecie.

Same zawody zaczną się dopiero około godz. 15, ale już przed południem będzie można zapoznać się z ofertą jaką ma dla spragnionych agroturystycznych wrażeń Gospodarstwo Edukacyjnego Niezapominajka. To na jego terenie odbędzie się 18 sierpnia cała zabawa. Gospodarstwo zlokalizowane jest przy ulicy Błonie w Garnku i zajmuje powierzchnię ponad trzech hektarów. Z jednej strony otacza je las, z drugiej Warta z przystanią kajakową.

– Do dyspozycji mamy dziesięć kajaków. Mamy także mini zoo oraz przestrzeń do biesiadowania. Na życzenie naszych gości możemy również zorganizować spotkanie z miejscowym pszczelarzem, który oprowadzi po pasiece oraz opowie jak wygląda proces powstawania różnych rodzajów miodu – mówi Mirosław Ślęzak, właściciel Niezapominajki i jednocześnie prezes stowarzyszenia, które organizuje jutrzejsze zawody w dojeniu krowy.

W tej oryginalnej konkurencji będą mogli wziąć udział wszyscy chętni. Ci, których bliski kontakt z tymi sympatycznymi zwierzętami jednak nie przekonuje, też nie powinni się nudzić. Jak podkreśla Mirosław Ślęzak członkowie stowarzyszenia mają w zanadrzu szereg innych atrakcji. Będzie pokaz ekstremalnej jazdy i akrobacji w wykonaniu motocyklistów, a po godz. 17 zaplanowano smażenie jajecznicy z tysiąca jaj.

– Później oczywiście każdy będzie mógł jej skosztować. Wieczorem z kolei ogłosimy wyniki naszych mistrzostw oraz wręczymy puchary zwycięzcom zawodów. Specjalny pokaz przygotowuje także Aeroklub Częstochowski. Przez trzy godziny nad gospodarstwem będą latały drony. W międzyczasie zespół Cover Max poprowadzi dyskotekę – dodaje prezes.

Całość imprezy poprowadzi Grzegorz Stasiak, aktor i kabareciarz. Wydarzeniu towarzyszyć będzie prezentacja pojazdów zabytkowych i stoiska gastronomiczne. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Dla nich przewidziano między innymi wesołe miasteczko.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter