fbpx

Kłomnice

Nowa odsłona corocznego konkursu. Dochód z ich sprzedaży trafi na cele charytatywne

fot. Fotolia

Po raz kolejny Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach organizuje konkurs bożonarodzeniowy na najładniejszego anioła z masy solnej i pierniki. To już siedemnasta edycja tego wydarzenia. Chętni do wzięcia w nim udziału na dostarczenie swoich prac mają czas do 13 grudnia.

Konkurs ma na celu popularyzację bożonarodzeniowych tradycji, zaprezentowanie form plastycznych w postaci własnych wypieków, pierników oraz aniołów z masy solnej. W zamyśle organizatorów tego przedsięwzięcia istotne jest także pobudzenie wyobraźni plastycznej i możliwości kulinarnych z zakresu wypieków regionalnych, ożywienie więzi międzyludzkich, relacji między uczniami, jak i również w rodzinie. Finalnie dochód z pokonkursowej sprzedaży prac ma wspomóc szczytny cel.

Konkurs adresowany jest do pięciu grup wiekowych. Udział w nim mogą wziąć w zasadzie wszyscy, począwszy od przedszkolaków, poszczególne klasy szkół podstawowych, przez uczniów szkół średnich, a na dorosłych kończąc.

– Kategorie wiekowe obowiązują dla obu form konkursowych, zarówno jeśli chodzi o pierniki, jak i anioły z masy solnej – informują pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach.

Każdy uczestnik może wykonać po jednej pracy z każdej z tych form. Piernikowe ciasteczka mogą być pieczone w foremkach i jak podkreślają animatorzy lokalnej kultury, ich kształty to już dowolna inwencja własna każdego z uczestników. Oczywiście mogą być też polukrowane i dowolnie przybrane.

– Ze względów higienicznych i logistycznych wyrób musi być odpowiednio zapakowany. Nie mówimy umyślnie o okresie trwałości, bo dla pierników jest on długi. Dobrym rozwiązaniem będzie natomiast wykorzystanie metalowych pudełek po ciasteczkach, naczyń próżniowych lub zapinanych klipsami woreczków foliowych – dodają organizatorzy tego przedsięwzięcia.

Każda praca powinna być opatrzona imieniem i nazwiskiem autora, jego wiekiem, klasą, szkołą lub w przypadku dorosłych informacją o instytucji, jaką reprezentują lub miejscowość, w której mieszkają. Koniecznie trzeba też podać swój numer telefonu.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 15 grudnia, na stronie gokklomnice.pl. Z kolei wręczenie nagród będzie miało miejsce trzy dni później podczas Kłomnickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który zwyczajowo odbędzie się na Placu Pasternik w Kłomnicach. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo przejęcia wszystkich aniołów i pierników, a następnie ich sprzedaż podczas wspomnianej imprezy. Pozyskany w ten sposób dochód przekazany zostanie na cele charytatywne.

– Nasz konkurs ma aspekt społeczno-wychowawczy i daje nam możliwość zrealizowania akcji wspierającej potrzebujących. Ten przejaw dobroci w perspektywie może osiągnąć wielkie rozmiary. Pragniemy dodać, że przez siedemnaście lat realizowaliśmy sprzedaż aniołów, za które kupowaliśmy paczki żywnościowe, przekazując je dzieciom z biednych rodzin lub pomagając w uzbieraniu kwot na operacje ratujące życie – tłumaczy jego ideę Katarzyna Sosnowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach.

Szczegółowe informacje dotyczące wspomnianego wydarzenia dostępne są na stronie tejże instytucji. Chcąc dowiedzieć się więcej, można też dzwonić pod numer 34 333 68 30.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter