fbpx

Poczesna

Nowa przestrzeń dla najmłodszych oficjalnie otwarta. Dostosowano pomieszczenia po gimnazjum

fot. Urząd Gminy Poczesna

Od początku nowego roku szkolnego czterdzieścioro troje dzieciaków – pięciolatki i z „zerówki” – może korzystać z zaadaptowanej pod ich potrzeby przestrzeni w budynku szkoły podstawowej w Kolonii Poczesna. 

Po kilkunastu miesiącach prac remontowych dzieci otrzymały nie tylko sale dydaktyczne. Zadbano i tę do zabawy, jadalnię i oczywiście pomieszczenia sanitarne i socjalne. Do wymagań małych uczniów dostosowane są ponadto toalety, w tym dla osób niepełnosprawnych. Powstało także zaplecze kuchenne i administracyjne.

Modernizacja budynku na ulicy Bankowej, po byłym gimnazjum, ma znacząco poprawić dostępność oferty edukacyjnej dla najmłodszych mieszkańców. Władze gminy podjęły decyzję o remoncie kilka lat temu, gdyż dotychczasowa oferta przedszkolna nie zabezpieczała w całości wymagań i potrzeb rodziców. 

Jak podkreślał w wypowiedzi dla naszej redakcji wójt Krzysztof Ujma, tworzenie przestrzeni, w której najmłodsi mieszkańcy będą mogli swobodnie oraz bezpiecznie bawić się i uczyć jest jednym z priorytetów samorządu Poczesnej.

12 października uroczyście otworzono i poświęcono obiekt. Oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności wynikających z reżimu sanitarnego. Aktu tego dokonał ks. prałat Jarosław Sroka, proboszcz miejscowej parafii.

Pośród zaproszonych gości nie zabrakło jednak przedstawicieli władz wojewódzkich, instytucji państwowych, radnych gminy i pracowników instytucji samorządowych. Włodarz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do sfinalizowania kolejnej, tak ważnej dla lokalnej społeczności, inwestycji. 

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter