fbpx

Kłomnice

Nowa siedziba GOK-u oficjalnie otwarta. Na inaugurację przybyły tłumy mieszkańców

fot. Urząd Gminy Kłomnice

27 lutego odbyła się oficjalna uroczystość otwarcia nowej siedziby Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach. Zarówno zaproszeni goście, jak i mieszkańcy nie zawiedli. Ponad dwustu uczestników wydarzenia miało okazję wysłuchać występu kwintetu dętego blaszanego „Kwintesencja” z Teatru Muzycznego w Łodzi.

Realizowane przez minione dwa lata przedsięwzięcie zaowocowało powstaniem nowoczesnego, piętrowego obiektu. Na parterze znalazły się pracownie, w których prowadzone będą zajęcia z malarstwa, rękodzielnictwa, ceramiki, jak i również warsztatów multimedialnych, w tym grafiki czy fotografii. Dobudowane piętro to przede wszystkim sala widowiskowa wyposażona w profesjonalny sprzęt sceniczny. Gmina zainwestowała w GOK ponad 3,7 mln zł. Ministerstwo kultury dorzuciło kolejne 600 tys. zł.

– Bryła budynku prezentuje się pięknie i nowocześnie. To już wizytówka naszej gminy. Wnętrze zyskało nowe funkcje, które w istotny sposób poprawiają dostępność i możliwości obcowania z kulturą. Liczę, że nasz wysiłek organizacyjny i finansowy owocował będzie licznym uczestnictwem naszych mieszkańców, tych małych, jak i dorosłych, w bogatej ofercie zajęć i imprez. Wierzę, że ta nowa przestrzeń przysłuży się dobrze dynamicznemu rozwojowi naszej społeczności – komentuje wójt Piotr Juszczyk.

Kłomnicka instytucja rezyduje w odrestaurowanym budynku już od kilku tygodni. Przebudowa, jak również wszelkie formalności związane z jego oddaniem do użytkowania zakończyły się bowiem pod koniec ubiegłego roku. Z początkiem bieżącego natomiast ruszyły zajęcia z tańca nowoczesnego, nauki gry na gitarze czy pianinie. Mieszkańcy mogą ponadto uczęszczać na fitness, zajęcia z karate oraz jogę. Tutaj rozwijają swoje talenty Kłomnickie Płomyczki, Senioritki, Orkiestra Dęta OSP Kłomnice, Szalona Kredka oraz Teatr Dratwa.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter