fbpx

Mstów

Nowa tradycja na mapie wydarzeń kulturalnych gminy

fot. Urząd Gminy Mstów

5 grudnia w Mstowie, jak każdego roku, odbyła się impreza mikołajkowa dla dzieci. W tym jednak dotychczasową formułę spotkania ze Świętym Mikołajem rozszerzono o I Mstowski Kiermasz Bożonarodzeniowy. Wypadło świetnie, a jak podkreśla Krzysztof Drynda, dyrektor miejscowego Gminnego Ośrodka Kultury, takiej imprezy mstowski rynek dawno nie widział.

Przedświąteczna impreza stała się doskonałą okazją do uroczystego zapalenia tysięcy led’owych lampek na kilkumetrowej choince, jak również świątecznych iluminacji w centrum miejscowości. Także Mikołaj wzorowo wywiązał się ze swoich obowiązków. Nie zapomniał o żadnym z dzieci, choć te dobre kilka minut musiały odstać w kolejce po upominek.

– W tak niepowtarzalnej scenerii przebiegała cała impreza, którą uroczyście rozpoczął wójt Tomasz Gęsiarz oraz zaproszeni goście. Ze sceny popłynęły serdeczne życzenia świąteczne oraz miłe słowa uznania dla wszystkich, którzy włożyli swoją pracę, zapał i talent w przygotowanie stoisk, produktów oraz tych największych i najdrobniejszych prac organizacyjnych – mówi Krzysztof Drynda, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie.

Współorganizatorkami premierowej edycji lokalnego, bożonarodzeniowego kiermaszu, obok gminnych instytucji, były panie z kół gospodyń wiejskich z Brzyszowa, Jaskrowa, Kobyłczyc, Krasic, Małus Małych i Wielkich, Mokrzeszy i oczywiście Mstowa. Przygotowane przez nie stoiska kusiły ozdobami świątecznymi, słodkościami czy kulinarnymi specjałami. Dla poprawy krążenia w to niedzielne, mroźne popołudnie znalazło się i wino grzane.

– Gospodynie mocno przeżywały przygotowania do kiermaszu. Ale jak się okazało, było warto. To, co wystawiły na swoich stoiskach w namiotach, było wprost rewelacyjne. Począwszy od misternych robótek ręcznych, ozdób świątecznych, przez pachnący barszcz, wyszukane wypieki i niespodzianki kulinarne – zachwala Krzysztof Drynda. – Impreza pokazała, jak wiele dobrego można zrobić i na jak wiele nas stać, przy wykorzystaniu pozytywnej energii pań z kół gospodyń wiejskich, pracowników GOK-u i mieszkańców gminy Mstów – podsumowuje.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter