fbpx

Ekologia w powiecie

Nowa „Zielona Pracownia”. Tym razem w jednej z placówek w Kamienicy Polskiej

fot. Urząd Gminy Kamienica Polska

25 października w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej uroczyście otwarto „Leśną Bazę Ekologów”. Powstanie ekopracowni wsparł Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach konkursu „Zielona Pracownia”. Dzięki przyznaniu dofinansowania utworzono nowoczesną, ekologiczną klasę, wyposażoną w różnorodne pomoce dydaktyczne i nowoczesny sprzęt multimedialny. 

W ramach przeprowadzonych prac została wyremontowana sala, zainstalowano nowe oświetlenie i wykładzinę. Pojawiły się estetyczne ławki, krzesła i meble, a także nowoczesny sprzęt służący do badania zjawisk przyrodniczych, zarówno w klasie, jak i w terenie. Sala wyposażona jest również w monitor interaktywny wraz z laptopem.

– Pracownia umożliwi nie tylko skuteczną realizację podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych, ale też stworzy możliwość rozwoju zainteresowań i talentów w ramach edukacji ekologicznej w naszej gminie. „Leśna Baza Ekologów” uruchomi nowe możliwości badawcze, przyczyni się do wzrostu zainteresowania osobliwościami przyrodniczymi najbliższej okolicy i zainspiruje młodzież do podejmowania działań na rzecz otaczającego ich środowiska naturalnego – twierdzą przedstawiciele miejscowego urzędu gminy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter