fbpx

Mstów

Nowe elementy placu zabaw. Pozwolą kreatywniej spędzać czas przedszkolakom

fot. Urząd Gminy Mstów

Na placu zabaw wancerzowskiego przedszkola pojawił się nowy sprzęt. Są krzywe zwierciadła, panel muzyczno-sensoryczny oraz stół ogrodnika. – Zakupione elementy pozwolą przedszkolakom kreatywnie spędzać czas na dworze, bawić się i pobudzać wyobraźnię – przekonuje Justyna Krauze-Cieślińska, dyrektor placówki.

Jak podkreśla kierownictwo przedszkola, panel muzyczno-sensoryczny wpływa pozytywnie na rozwój dziecka, stymulując jego wzrok oraz słuch.

– Kolory oddziałują na nastój i emocje dziecka, co kieruje prawidłowo rozwój psychiki, natomiast granie na instrumentach aktywizuje obie półkule mózgowe. Dodatkowym atutem jest rozwój motoryki małej, możliwość utrwalania figur geometrycznych, jak i kolorów oraz współpraca podczas działań z panelem – dodaje Justyna Krauze-Cieślińska.

Z kolei krzywe zwierciadła zachęcają do eksploracji otaczającego świata. Każde zniekształcenie widoczne na lustrze jest wytłumaczone, co jest dla dzieci intrygujące. Stół ogrodnika to sprzęt umożliwiający kreatywne działanie podczas zabaw na świeżym powietrzu.

– Dzieci mogą pobawić się w jedną z ulubionych zabaw tematycznych, czyli gotowanie. Podczas działań mają okazję wcielić się w rolę dorosłych i uczyć współpracy w działaniu – informuje dyrektor Krauze-Cieślińska.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter