fbpx

Mstów

Nowe ogrzewanie i fotowoltaika na budynku ośrodka zdrowia w Mstowie

fot. Urząd Gminy Mstów

Ośrodek zdrowia mieszczący się w Mstowie przy ulicy Wolności za kilka miesięcy zmieni swoje oblicze. Trwa jego rozbudowa, która spowoduje, że powstaną specjalistyczne gabinety lekarskie wyposażone w nowoczesną aparaturę. Pod koniec ubiegłego roku zakończono natomiast prace termomodernizacyjne.

Ukończona niedawno część prac na ośrodku kosztowała ponad 545 tys. zł. Na montaż odnawialnych źródeł energii na tymże budynku samorząd kierowany przez wójta Tomasza Gęsiarza zdobył prawie 390 tys. zł środków zewnętrznych.

Co zostało zrobione? Przede wszystkim zamontowano sprężarkową pompę ciepła typu powietrze-woda o mocy nominalnej 50 kW, do której dobrano zasobnik buforowy. Na dachu obiektu znalazły się trzydzieści trzy panele fotowoltaiczne, generujące moc 9,74 kW. Do wymiany poszedł także kocioł i instalacja centralnego ogrzewania. Nowe źródło ciepła zasilane jest gazem, a same grzejniki są energooszczędne. Ponadto pomieszczenia o podwyższonym standardzie higienicznym zostały wyposażone w grzejniki higieniczne. Remontem objęto także instalację elektryczną i maszynownię.

Sama rozbudowa obiektu będzie z kolei kosztować przeszło 1,5 mln zł. Podobnie jak przy pracach termomodernizacyjnych inwestycję znacznie dofinansują fundusze europejskie. Urząd gminy pozyskał na to przedsięwzięcie ponad 950 tys. zł. Powstaną nowe gabinety lekarskie i zabiegowe, a budynek zostanie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znacznie ma się poprawić również jakość usług. To za sprawą planowanych zakupów nowego, wysokiej klasy sprzętu medycznego na potrzeby specjalistycznych świadczeń.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter