fbpx

Mstów

Nowe piłkochywty wokół kompleksu sportowego przy podstawówce

fot. Urząd Gminy Mstów

Nowoczesna infrastruktura sportowa przy mstowskiej szkole poddana została delikatnej modernizacji. Ze względu na mechaniczne uszkodzenia piłkochwytów konieczny był demontaż starej siatki i instalacja nowej.

Mieszczący się w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej w Mstowie kompleks sportowy to nie tylko boisko do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej. Oddany do użytku niecałe sześć lat temu nowoczesny obiekt to także bieżnia lekkoatletyczna, skocznia do skoku w dal oraz rzutnia do pchnięcia kulą.

Niedawno okazało się, że zamontowane wokół boiska piłkochwyty uległy mechanicznemu uszkodzeniu. Jak tłumaczą pracownicy urzędu gminy, do takiego stanu rzeczy przyczyniły się głównie warunki atmosferyczne. Tym samym zaistniała konieczność całkowitego ich demontażu. Cały kompleks zyskał nową, profesjonalną siatkę z tworzywa sztucznego.

– Co ważne pozostawiliśmy istniejące słupy konstrukcyjne. Same piłkochwyty zwiększają komfort i bezpieczeństwo użytkowania kompleksu sportowego, jak również chronią infrastrukturę samej szkoły – wyjaśniają mstowscy urzędnicy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter