fbpx

Kłobuck

Nowe place zabaw przy dwóch przedszkolach w Kłobucku

fot. Urząd Miejski w Kłobucku

Blisko 73 tys. zł kosztowały urządzenia zabawowe, jakie urząd miejski zakupił dla przedszkolaków z dwóch gminnych placówek.

W połowie października przedstawiciele lokalnych władz uczestniczyli w otwarciu jednego ze wspomnianych obiektów, który zlokalizowany jest na terenie Przedszkola Gminnego nr 2 w Kłobucku. Za kwotę sięgającą 40 tys. zł i przy finansowym wsparciu rady rodziców zakupiono i zainstalowano duży zestaw zabawowy, karuzelę, domek drewniany, huśtawkę oraz sklepik z tablicą do malowania.

Dwa tygodnie później podobnej instalacji doczekały się maluchy z przedszkola nr 1. W tym przypadku gmina wydatkowała na ten cel prawie 33 tys. zł. Istniejący plac zabaw doposażono w huśtawkę typu „bocianie gniazdo”, dwie huśtawki pojedyncze, łańcuchowe, bujak sprężynowy, a także zestaw zabawowy.

– Pod huśtawkami zamontowano maty gumowe. Wszystko po to, by zapewnić dzieciom maksymalnie bezpieczne warunki zabawy – wyjaśnia burmistrz Jerzy Zakrzewski, który z sekretarz gminy Sylwią Piątkowską odwiedził przedszkolaków.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter