fbpx

Koniecpol

Nowe przedszkole coraz bardziej realne. Jest wsparcie ponad 9 milionów złotych

fot. Pixabay

Budowa nowego przedszkola w Koniecpolu jest kolejnym wyzwaniem dla lokalnych władz. Do niedawna było również nie lada wyzwaniem finansowym, głównie ze względu na wielkość planowanej inwestycji. Wstępne szacunki mówiły bowiem o wydatkach sięgających niemal 11 mln zł. 

Sytuację tę znacznie uprościło pozyskanie przez burmistrza Ryszarda Suligę ponad 9 mln zł dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych. 25 października rząd ogłosił bowiem wyniki pilotażowej edycji przedsięwzięć samorządowych, które mają otrzymać wsparcie z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Długofalowy plan budowy nowego przedszkola zakłada trzyletni proces inwestycyjny. Jego pierwszym etapem jest przygotowanie dokumentacji projektowej. Na to w tegorocznym budżecie zabezpieczono już kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dokumentacja powstaje. Cel, jaki przyświeca koniecpolskim samorządowcom to wzniesienie obiektu, który pomieści sześć oddziałów przedszkolnych dla około stu czterdziestu dzieciaków oraz dodatkowego oddziału żłobkowego, gdzie opiekę znalazłoby kolejnych trzydzieścioro maluchów.

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, budynek ma ma być nowoczesny i energooszczędny. Kilka miesięcy temu urząd bowiem złożył już jeden wniosek o dofinansowanie tego zadania w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z programu „Puszczyk”, który dotuje energooszczędne, niskoemisyjne budownictwo obiektów użyteczności publicznej.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter