fbpx

Lelów

Nowe stawki za wywóz śmieci. Zarówno te segregowane, jak i zmieszane

fot. Pixabay

Od 1 stycznia zmieniła się wysokość opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. To pokłosie decyzji, jaką gminni radni podjęli podczas listopadowej sesji.

Miesięczną wysokość opłaty za wywóz nieczystości zbieranymi w selektywny sposób samorządowcy ustalili na pułapie 24 zł za każdą osobę zamieszkującego daną nieruchomość. Natomiast w przypadku odpadów zmieszanych wysokość stawki na głowę każdego mieszkańca jest dwukrotnie wyższa i wynosi 48 zł.

Zmianie uległy także ryczałtowe, roczne stawki opłat za gospodarowanie odpadami w przypadku domków letniskowych czy innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe. Tutaj sięgają one odpowiednio kwoty 190 zł oraz 380 zł.

– Opłatę dla nieruchomości zamieszkałych za pierwszy kwartał należy uiścić najpóźniej do końca marca, za drugi kwartał do końca czerwca, za trzeci do końca września, natomiast za ostatni kwartał do końca listopada. Z kolei dla nieruchomości wykorzystywanych jedynie przez część roku opłatę właściciele muszą wnieść do końca maja – przypominają pracownicy urzędu gminy.

Jak podkreślają urzędnicy, wprowadzenie nowych stawek nie wiąże się z koniecznością składania deklaracji aktualizujących wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter