fbpx

Powiat częstochowski

Nowe zachorowania w Częstochowie i powiecie ziemskim. Wzrost o jedenaście przypadków

fot. Pixabay

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Częstochowie opublikowała nowe statystyki zakażenia koronawirusem. Te z dnia dzisiejszego informują o osiemdziesięciu przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

W mieście patogen potwierdzono u 51 osób. W powiecie częstochowskim zakażeń jest natomiast dwadzieścia dziewięć. Najwięcej na terenie rędzińskiego samorządu, gdzie choruje już 8 osób. Testy dały również pozytywny wynik u 5 mieszkańców gminy Blachownia i tyluż samo w Mstowie. O dwa przypadki mniej jest gminach Mykanów i Kłomnice, gdzie chorują po 3 osoby. Nie zmieniła się z kolei sytuacja w Olsztynie i Kruszynie – po 2 zakażenia. Pierwszy dodatni wynik stwierdzono natomiast wśród mieszkańców z terenu Kamienicy Polskiej.

Reklama

Z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem hospitalizowanych jest ponadto 38 osób, kwarantannę odbywają 222 osoby, a poz nadzorem sanepidu pozostaje kolejnych 229 mieszkańców miasta i powiatu ziemskiego.

Od wczoraj liczba zachorowań wzrosła o jedenaście. Aktywnych przypadków jest o osiem mniej. Cztery osoby z Częstochowy przegrały walkę z chorobą. Pocieszające jest, że przybyło dwóch nowych ozdrowieńców. Łącznie jest ich czterech.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter