fbpx

Mstów

Nowe zasady świadczenia opieki stomatologicznej dla młodzieży szkolnej

fot. Pixabay

Chodent i Vena to dwie prywatne przychodnie z terenu gminy, które świadczyć będą usługę opieki stomatologicznej dla dzieci i młodzieży z okolicznych podstawówek. Tak wynika z porozumienia, jakie wójt Tomasz Gęsiarz zawarł z przedstawicielami wspomnianych placówek.

Podjęta kooperacja to efekt wymogów, jakie na władze gminy nakłada ustawa o opiece zdrowotnej nad uczniami, która to niedawno weszła w życie. W myśl jej zapisów, każdy uczeń do 18. roku życia objęty będzie świadczeniami ogólnostomatologicznymi. Z kolei młodzież do 19. roku życia może liczyć na świadczenia profilaktyczne z wyłączeniem tych wchodzących w zakres ortodoncji.

– Opieka zdrowotna nad uczniami finansowana jest ze środków ujętych w planie finansowym Narodowego Funduszu Zdrowia – informują gminni urzędnicy.

Choć, co zrozumiałe, to nie szkoły będą odpowiedzialne za jakość realizowanych świadczeń zdrowotnych, a specjaliści zatrudnieni w podmiotach, z którymi gmina zawarła porozumienie, to już za prawidłowy przebieg współpracy odpowiedzialni będą dyrektorzy poszczególnych szkół.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter