fbpx

Mstów

Nowy radny w gminie. Zajął miejsce samorządowca, któremu wojewoda wygasił mandat

fot. Urząd Gminy Mstów

W ostatnią niedzielę kwietnia odbyły się wybory uzupełniające do rady gminy w okręgu wyborczym obejmującym część sołectwa Mstów. Wygrał je Piotr Całusiński.

Przeprowadzenie wyborów uzupełniających było konieczne ze względu na wygaszenie w lutym przez wojewodę śląskiego mandatu radnego Zbigniewa Bigosińskiego. Jak pod koniec ubiegłego roku orzekł Sąd Okręgowy w Gliwicach, były wiceprzewodniczący rady skłamał w oświadczeniu lustracyjnym zatajając współpracę z komunistyczną bezpieką.

Spośród pięciu kandydatów zgłoszonych do Gminnej Komisji Wyborczej w Mstowie najlepszy wynik osiągnął Piotr Całusiński. Nowy radny otrzymał sto siedemdziesiąt dwa głosy, wyprzedzając w wyborczym starciu Justynę Nowak, Zbigniewa Nowickiego, Dagmarę Mazurek i Mariolę Zgrzebną.

– W wyborach wzięło udział trzystu czterdziestu siedmiu wyborców, co stanowiło 47,02 proc. uprawnionych do głosowania – informuje urząd gminy.

Radny złożył już ślubowanie i tym samym mógł bez przeszkód uczestniczyć w sesji rady gminy, która odbyła się w miniony czwartek.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter