fbpx

Wręczyca Wielka

Nóż w brzuchu biesiadnika zakończył alkoholową imprezę

fot. Pixabay

23-latek został poważnie raniony nożem przez swojego 41-letniego znajomego. Obaj są mieszkańcami gminy Wręczyca Wielka. Poszkodowany przeżył, a napastnik usłyszał zarzut uszkodzenia ciała.

Do zdarzenia doszło podczas towarzyskiego spotkania w Grodzisku, podczas którego panowie raczyli się alkoholem w towarzystwie 36-letniej partnerki starszego z mężczyzn. W pewnym momencie wywiązała się sprzeczka, w wyniku której 41-latek ugodził nożem w brzuch swojego młodszego kolegę.

Jak wynika z relacji biura prasowego kłobuckiej komendy, uczestnicy spotkania nie wezwali pogotowia. Zamiast tego partnerka agresora odprowadziła rannego do miejsca jego zamieszkania. Pomoc wezwała dopiero matka 23-latka, który po przewiezieniu do częstochowskiego szpitala przeszedł udaną operację.

– W chwili zatrzymania agresor wraz ze swoją partnerką mieli prawie po trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu – informują policjanci.

41-letni mieszkaniec gminy Wręczyca Wielka po tym, jak wytrzeźwiał w areszcie, przewieziony został do Prokuratury Rejonowej w Częstochowie. Na wniosek prokuratury sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Za popełniony czyn podejrzanemu grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter