fbpx

Ekologia w powiecie

O ekologii po angielsku. Zielony projekt w podstawówce w Łaźcu

fot. Pixabay

Jedenastu uczniów ze szkoły podstawowej w Łaźcu bierze udział w projekcie „Zielona Klasa”, którego jednym z aspektów jest nauka języka angielskiego, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień z zakresu ekologii.

Wdrożone działanie realizowane jest w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności English Teaching. Operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA, a beneficjentem, dzięki któremu projekt zawitał do Łaźca — Stowarzyszenie Miłośników Gminy Konopiska „TIIS”.

– Celem projektu jest umożliwienie realizacji na terenach wiejskich projektów zwiększających motywację i zainteresowanie uczeniem się języka angielskiego wśród dzieci i młodzieży wiejskiej poprawiających efektywności nauczania, szczególnie w zakresie komunikatywności. Projekt angażuje uczniów do anglojęzycznych aktywności pozalekcyjnych, bez tradycyjnych książek, zeszytów i oceniania – wyjaśnia Agnieszka Chmielewska, jego koordynatorka.

Grupa jedenastu uczniów prowadzona jest przez dwóch pedagogów. Trzymiesięczny kurs ma potrwać do grudnia i przyczynić się do wzbogacenia u wychowanków zasobu słownictwa ekologicznego w języku angielskim oraz do rozwinięcia umiejętności komunikacyjnych w tymże języku.

– Podczas cotygodniowych spotkań uczestnicy będą poznawać słownictwo angielskie z zakresu ekologii nazywające roślinność, która ich otacza. Ponadto poznają tajniki ekologicznej uprawy warzyw w systemie permakultury oraz zajmą się uprawą warzyw w warzywnikach postawionych na placu szkolnym. Poprzez różnorakie działania uczniowie poszerzą zasób słownictwa z języka angielskiego, stworzą słowniki angielskie za pomocą aplikacji komputerowej oraz przyjrzą się bliżej otaczającemu ich środowisku – precyzuje Agnieszka Chmielewska.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter